Tudi v juliju se je nadaljevalo podobno vreme kot v juniju. Vreme se je spreminjalo iz dneva v dan. Glede na prejšnja leta je bil letošnji julij povsem netipičen. Prvi del meseca je bil hladnejši, z več padavinami, drugi del meseca pa veliko bolj topel in z manj padavinami.
Razlika med najvišjo (31. julij) in najnižjo (1. in 2. julij) izmerjeno temperaturo v mesecu je bila 21,1 °C.
Povprečna mesečna temperatura je bila višja kot v povprečju obdobja od leta 1981 do leta 2010, znašala je 21,54 °C in je bila od dolgoletnega povprečja višja za 0,54 °C. Dolgoletno povprečje za julij znaša v Mariboru 21,0 °C.
Povprečna temperatura je tedensko nihala (5 do 6 dni je naraščala, pa spet padla). Razlika v povprečni temperaturi med najhladnejšim (11. julij) in najtoplejšim (31. julij) dnem je znašala kar 10,05 °C. Pravtako so bile velike razlike med nočnimi in dnevnimi temperaturami, tudi do 16 °C, kar je podobno kot v maju in juniju.
V juliju je bila povprečna temperatura trinajstkrat pod dolgoletnim povprečjem (21,0 °C). Maksimalna temperatura je bila le šest dni pod 25 °C, šestnajst dni nad 25 °C, devet dni pa nad 30 °C. Najnižja temperatura v juliju je znašala 12,1 °C, najvišja pa 33,2 °C. V prvih sedmih mesecih je povprečna temperatura za 0,69 °C višja od dolgoletnega povprečja.
Padavinski podatki kažejo, da je bilo julija podobno kot junija veliko manj padavin. V juliju je padlo le dve tretjine padavin, kot je dolgoletno povprečje. Merilna naprava je zaznala, da je padlo 63,6 mm padavin, kar je manj od dolgoletnega povprečja (94 mm padavin). V prvih sedmih mesecih je padlo 55 mm več padavin kot je dolgoletno povprečje. V prvih sedmih mesecih smo zabeležili kar 105 padavinskih dni oz. skoraj polovico dni (49,53 %).
Povprečna relativna zračna vlažnost v juliju je znašala 68,72 %, kar je podobno kot meseca maja in junija. Glede na številne padavinske dni je bilo to pričakovano.