Urniki in nadomeščanja |
Urnik malice |
Kontakt |
|
Vrbanska cesta 30 2000 Maribor |
Telefon: (02) 235 37 00 E-pošta: info@bts.si |
Biotehniška šola Maribor se je s sponzorstvom trgovine Lidl in s pomočjo Ekošole priključila v projekt »Hrana ni za tjavendan«.
Ta projekt je bil zasnovan z namenom, da osveščamo mlade o nekontroliranem in prekomernem metanju hrane proč. S projektom hočemo spodbuditi praktično uporabo neuporabljenih prehrambnih izdelkov. V prvem letu se je v ta projekt vključilo 35 izobraževalnih ustanov, od tega 22 osnovnih šol, 7 vrtcev in 6 srednjih šol. S tem projektom želimo predvsem izpostaviti problematiko odvržene hrane, h kateri letno vsak Slovenec prispeva 82 kg.
Cilj te akcije je v največji meri vključiti mladostnike in otroke, ki bodo aktivno sodelovali pod vodstvom mentorjev. Mentorji na šolah bodo pri sodelovanju v projektu imeli podporo Ekošole, ki bo pripravila različna strokovna gradiva za izvedbo aktivnosti in šole spodbujala z idejami, kako na čim bolj učinkovit način zmanjšati količine zavržene hrane. »Ekošola spodbuja okoljsko obnašanje in ozaveščanje med otroki, učenci in dijaki skozi njihov vzgojni in izobraževalni program ter skozi aktivno udejstvovanje v lokalni skupnosti in širše. Nič drugače ni na področju prehrane in živilskih izdelkov, saj z zmanjšanjem količine zavržene hrane pripomoremo k manjšim obremenitvam v okolju.
Projekt bo razdeljen na dva dela jesenski in spomladanski del. V spomladanskem delu bodo ustanove pripravile statistiko zadovoljnih in ne zadovoljnih uporabnikov šolske malice in popisali količino odvržene hrane.
Zbrali bomo predloge in priporočili ukrepe za izboljšanje trenutnega stanja v šolski menzi. V jesenskem delu bomo začeli z izvajanjem izbranih predlaganih aktivnosti, strokovna komisija pa jih bo v začetku novembra ocenila in razglasila najboljše med njimi. Prepričani smo, da bomo skupaj z Lidlom Slovenija v okviru projekta poiskali dobre sistemske in ozaveščevalne rešitve, ki ne bodo primerne le za šole, ampak tudi širše.
Nuša Tuš